,,Sve što je lepo, kratko traje, đačko doba najlepše je i pamti se do kraja života..." i još mnogo lepih reči i stihova čulo se u svečanoj sali naše škole 3. juna 2016. kada je učiteljica Jelena Svilar Pavković ispratila svoju generaciju 2012/2016. u peti razred uz bogat program priredbe  koji su deca, uglavnom sama, osmislila. Četiri godine uspešne saradnje krunisano je priredbom gde su učenici pokazali svoju zrelost i spremnost za drugi ciklus svoga obrazovanja. Program je bio podeljen u dva segmenta jer je razred 4/3 prva generacija projekta dvojezične nastave pa su morali da pokažu roditeljima deo svog znanja koje su stekli iz engleskog jezika. Priredba je bila samo jedan mali deo svega što su postigli za četiri godine sa učiteljicom a sada nastavljaju rad i napredovanje sa svojom razrednicom Natašom Mukić koja ih vodi u nove pobede i do novih visina. Svima im želimo puno sreće!