Breadcrumbs


Улогуј се
Хуманитарна акција ,,Кутије од срца“ 2021.

Ученици наше школе су током децембра 2021. године у празничном духу сакупљали слаткише, школски прибор, играчке и све остало што би се могло наћи у новогодишњем пакетићу. Сакупљено је око двеста пакетића. Први део поклона је подељен деци са Косова и Метохије у децембру. А други део пакетића је подељен ученицима школског центра са домом ученика ,,Доситеј Обрадовић“ на прослави школске славе Светог Саве. Пројекат ,,Кутије од срца“ је дугогодишња традиција наше школе а све је у организацији Ученичког Парламента.

Чланови УП су лично уручили пакетиће својим вршњацима из школског центра ,,Доситеј Обрадовић“ 25.1.2022. и провели један школски час уз дивно дружење.Било је то једно прелепо искуство и једва чекамо следећу хуманитарну акцију.

Iskolánk Diákparlamentje ebben az évben is sikeresn megszervezte Dobozban a szeretet elnevezésű humanitárius akcióját,amelynek során több mint 200 cipősdoboz gyűlt össze.Ezeknek a dobozoknak egy része a koszovói gyerekeknek lett eljuttatva.A többi cipősdobozt a Dositelj Obradović Iskolaközpont diákjainak vitték el a Diákparlament képviselői és tanárai a Szent Száva-napi ünnepségsorozat alkalmából 2022.január 25-én.                                                                                                                            Diákjaink ebben az évben is bizonyították segítőkészségüket:Mert jónak lenni jó!