PLANINARSKA AKCIJA
Četiri godišnja doba u Subotičkoj peščari:  Zima u peščari

datum: nedelja 26. februar 2017.

okupljanje na  autobuskoj stanici kod “Patrije” u 7.15.

polazak u 7.30. PRIGRADSKOM linijom broj 22 (ne važe mesečne karte za gradski prevoz- cena karte je oko 90-100 din u jednom pravcu)

Dužina oko 32 km sa mogućnošću skraćivanja šetnje. Može se vratiti  za grad gradskim autobusom (Srpski šor, Makova sedmica, Veliki Radanovac...)- dogovor na nivou grupe

Trasa: Kelebija, državna granica - Krivoblatska šuma - jezero Majdan - Daščanska šuma - peštanska pruga - Šištak - Makova sedmica - strelište - Radanovačka šuma - jezero Tresetište - Palić, Majkin salaš - Palić, centar

predviđen završetak pešačenja oko 15.30 časova.

Obaveštenje za učenike koji su zainteresovani za akciju "Zima u peščari" !

Okupljamo se od 7.20 na autobuskom stajalištu kod Politehničke škole. Putovaćemo organizovanim prevozom. Autobus kreće u 7.30 od OŠ"Crnjanski i očekujemo ga oko 7.40. Na pešaćenje se polazi sa Kelebije-državna granica a pešaćenje se završava za naše učenike nakon 14km na okretnici Makova sedmica. Povratak je istim autobusom kojim smo i došli. Poneti sendviče, bonžite, bocu čaja, vode.Podmetač za sedenje (u najlon kesi). Odeću i obuću prilagoditi zimskim vremenskim uslovima. Akciju vodi Zoran Vukmanov.

Poneti hranu i dovoljno vode jer na stazi nema mogućnosti da se zalihe tečnosti dopune!!
Odeća i obuća prilagođena vremenskim uslovima.