ЕКСКУРЗИЈА   „СОКОБАЊА 2018“ – Osztálykirándulás, 2018.

Ученици  шестих,седмих и осмих разреда са својим одељенским старешинама 3. и 4. маја били су на дводневној екскурзији. Том приликиом посетили су занимљиве културно-историјске и природне дестинације. Обишли су Манасију,задужбину Стефана Лазаревића, Парк макета манастира где су у размери 1:17 представљене макете најзначајнијих српских манастира,Ресавску пећину,најпосећенију пећину Србије са прекрасним пећинским накитом и водопад Велики Бук висине 25 метара. Потом је уследио одлазак у Сокобању и смештај у хотелу „Моравица“.

Другог дана уследила је шетња уз Сокобањску Моравицу и касније обилазак знаменитости Сокобање.

Након ручка уследио је повратак. Током повратка посећен је и манастир Раваница задужбина кнеза Лазара Хребељановића.

Екскурзија је била веома успешна са мноштвом едукативног садржаја.

Iskolánk 6., 7. és 8. osztályos diákjai május 3-án és 4-én közös kiránduláson vettek részt, mely során megtekintették a Manasija kolostort, majd a közeli Despotovácon a makettparkban ismerkedhettek meg a legjelentősebb szerb kolostorok kicsinyített másaival. Szerbia egyik legszebb cseppkőbarlangjában is jártak, a Resava-barlangban, ezután ellátogattak a Veliki Buk-vízeséshez, majd pedig elfoglalták helyüket a Soko Banja-i Moravica szállodában. Másnap Soko Banja nevezetességeivel ismerkedtek meg, és végül a hazavezető úton még megálltak megtekinteni a Ravanica kolostort.

A kirándulásról a diákok élményekben gazdagon tértek haza.

po