Učenici trećih i četvrtih razreda su u periodu od 4.4. do 9.4. boravili u Aranđelovcu na Bukulji kao deo programa škole u prirodi. Uz svakodnevne raznovrsne aktivnosti koje su vodili animatori i rekreatori dečijeg odmarališta u Aranđelovcu deca su imama priliku da se upoznaju sa istorijom našeg naroda u periodu vladavine Turaka na ovim prostorima kroz posete Topli , Karađorđevom konaku, Oplencu, crkvi Sv. Đorđa i muzeja dinastije Karađorđević na Oplencu.

Pored istorije deca su imala priliku da se bave i prošlošću kroz posetu Narodnom muzeju u Aranđelovcu gde su se upoznali sa periodom praistorije i elementima koji su nađeni na ovim prostorima a datiraju iz ovog doba. Od interesantnih poseta svakako se izdvaja Risovačka pećina gde su deca posetila autentično nalazište vezano za praistoriju.

Program je upotpunjen sportskim aktivnostima i druženjem u diskoteci gde su deca imala priliku da pokažu svoju kreativnost kroz talenat šou, šiz-friz, maskembal i modnu reviju.

Uz lepo vreme i mnoštvo uspomena ovo je bila još jedna uzbudljiva avantura za đake naše škole.