Učesnici planinarske akcije „Bukovac 2015“ uspešno su savladili osnovnu stazu maratona dužine od 16 km.

Učenici su stekli nova znanja o nacionalnom parku „Fruška gora“. Pratili smo edukativne table pomoću kojih smo učili o prirodnim vrednostima parka. Trasa maratona je vodila pored kulturno-istorijskih spomenika Fruške gore.

U akciji su učestvovali učenici iz više subotičkih škola i sklapana su nova prijateljstva.

Akciju su vodile nastavnice Izabela Bešnji i Andrea Štraka

Iskolánk fiatal hegymászói részt vettek a 13. alkalommal szervezett Bukováci maratonon. Besnyi Izabella és Straka Andrea tanárnők kíséretében sikeresen megtették a 16 km hosszú távot. A séta során új ismeretekkel gazdagodtak. Megismerkedtek A Fruska gora nemzeti park természeti-, kultúrális- és történelmi értékeivel. Barátkozva a résztvevőkkel friss barátságok is születtek.

od starta ka cilju 3