Zdravlje usta i zuba je važan deo opšte kulture kako odraslih tako i dece. Svake godine 20. marta obeležava se Dan oralnog zdravlja i posebna pažnja se poklanja higijeni zuba i redovnim kontrolama koje nam pomažu u prevenciji zubnih bolesti. U poseti nam je, povodom toga, bila zubarka Almera Planić iz Centra za oralno zdravlje u Subotici. Održala je predavanje drugim razredima o važnosti redovnog i pravilnog pranja zuba kao i redovnim kontrolama na koje smo svi obavezni da idemo kako bi sačuvali zube od kariesa. Učenici su podelili svoja iskustva vezana za higijenu zuba i usta i uživali u predavanju.

A szájápolás világnapjának célja, hogy felhívja a figyelmeta szájüregi egészség megőrzésének fontosságára.

Ebből az alkalomból a II.2 osztály tanulói műhelymunka keretében szájhigiéne fontosságáról tanultak, illetve arról hogy hogyan óvhatják meg hosszútávon fogaik egészségét.