Sveti Sava

U subotu, 27.01.2018. u našoj školi tradicionalno je proslavljena školska slava Sveti Sava. Zajedno sa svojim učiteljima i odeljenjskim starešinama, učenici su se okupljali po razredima i bili domaćini svojim drugarima iz odeljenja na mađarskom jeziku. Kasnije je održana priredba koju su pripremali uglavnom učenici koji pohađaju pravoslavnu veronauku sa svojim nastavnicama, a koju je otvorio direktor škole, Nenad Mirkov.Centralni deo priredbe bila je predstava 'Sveti Sava miri braću' urađena po tekstu Vukosave Eraković, nastavnice pravoslavne veronauke, u kojoj je prikazana poruka protiv mržnje i nasilja jednih prema drugima u savremenom životu. Svi gosti priredbe prisetili su se značaja života i rada Svetog Save, kao i univerzalnih hrišćanskih vrednosti.

Screenshot 2018 1 31 Files OneDrive1