Iskolánk tanulói szombaton, szept. 28-án, tanulmányi kiránduláson jártak Zentán Straka Andrea, földrajztanárnő szervezésében.

A Városi Múzeumban megnézték a neolitikumból származó leleteket, a zentai csata helyszínén talált fegyvereket, valamint a 19. és 20. századi hétköznapok tárgyait. A Régi Mesterségek Házát is meglátogatták, ahol számos régi mesterség használati eszközeivel ismerkedtek meg. A zentai Városháza kilátójából Zenta panorámáját élvezhették, majd egy hangulatos tiszai hajókázáson vettek részt, a nap befejeztével pedig megtekintették a Szt. Longinus Történelmi Hagyományőrző Egyesület lovagi bemutatóját, és a helyszínen bekapcsolódtak a Vöröskereszt humanitárius akciójába is.

A kirándulók egy tartalmas és emlékezetes napot zártak.