КОНКУРС ЗА СВЕ  ШКОЛЕ СУБОТИЧКЕ ОПШТИНЕ!

Времепловом кроз моје место и школу

Литерарни и ликовни конкурс

Драга децо,
Позивамо вас да учествујете у конкурсу „Времепловом кроз моје место и школу“. Замислите себе и своје другаре како сте ушли у времеплов и имате могућност да видите своју школу или своје место у прошлости или да отпутујете у будућност. Оно што сте тамо видели изразите кроз литерарни или ликовни рад. Чекамо ваше радове!

Општи услови конкурса:
Могу да учествују ученици основних школа и предшколци.
Сваки учесник може да пошаље највише један литерарни рад.
Радови морају да буду откуцани фонтом Times New Roman 12.
У заглављу рада навести име и презиме ученика, разред и школу, име и презиме наставника/учитеља/васпитача ментора и број телефона и имејл адресу.
Радови се оцењују у три категорије: предшколско, први циклус и други циклус.
Рок за слање литерарних радова је 21. март.

Ликовни конкурс – пропозиције

Радови могу бити урађени различитим цртачким и/или сликарским техникама
До величине блока бр. 5
На полеђину рада написати име и презиме, разред и школу, контакт телефин или email

Рок за слање радова 25.3.2022. на адресу ОШ “Иван Г. Ковачић”, Максима Горког 29., Суботица (поштом или лично)

Időgéppel a településemen át
Időgéppel az iskolámba

fogalmazásíró és képzőművészeti pályázat -

Kedves Gyerekek!

Iskolánk fogalmazásíró és képzőművészeti pályázatot hirdet, melynek témája az időutazás. Képzeljétek el, hogy beültök egy időgépbe, egyedül vagy barátokkal, és ezzel alkalmatok nyílik, hogy visszarepüljetek a múltba, vagy akár egy jövőbeli időbe is suhanhattok. A feladatotok, hogy leírjátok vagy lerajzoljátok, milyennek látjátok a településeteket vagy az iskolátokat/óvodátokat az időutazásotok során. Engedjétek szabadon a fantáziátokat, várjuk a munkáitokat!

A pályázat általános feltételei:
A résztvevők általános iskolások és iskoláskor előtti korosztályú gyerekek lehetnek.
Minden pályázó tanuló egy írással jelentkezhet.
A fogalmazásokat gépelve várjuk Times New Roman típusú 12-es betűkkel.
A beküldött pályamű végén tüntessék fel a tanuló nevét, az osztályt és az iskolát, a felkészítő tanár/tanító/óvónő nevét, telefonszámát és e-mail-címét.
A pályamunkákat három kategória alapján értékeljük: iskoláskor előtti korosztály, alsós tanulók és felsős tanulók korosztálya szerint.
A fogalmazások beküldési határideje: 2022. március 15.

A képzőművészeti pályázat szempontjai:
A munkák különböző festési és/vagy rajztechnikákkal készülhetnek.
A rajzlap mérete ötös nagyságig terjedhet.
A rajz hátlapján fel kell tüntetni a tanuló nevét, osztályát, iskolát/óvodát, elérhetőségként pedig egy telefonszámot vagy e-mail-címet.
Beküldési határidő: 2022. március.25.
Cím: Ivan Goran Kovačić Általános Iskola
         Makszim Gorkij u. 29.
         24000 Szabadka
         (postázva vagy személyesen)