Breadcrumbs


Login Form
Naša škola se uključila u međunarodni projekat Klimatska akcija u koji je uključeno više od 2 500. 000 učenika iz više od sto zemalja, a misija je jedna: sprečiti klimatske promene.
Zamislite svet u kojem se mladi sa šest kontinenata virtuelno povezuju i rešavaju jedan od najvažnijih svetskih izazova – klimatske promene. U oktobru učenici starosti od šest do dvadeset dve godine sarađuju na temama koje se tiču klimatskih promena. Tokom šest uzbudljivih nedelja proučavaju uzroke i posledice, pokušavaju rešiti probleme i preduzeti mere. Cilj je promena razmišljanja!
Naši učenici su:
- pravili prezentacije o aktuelnim klimatskim problemima
- imali interaktivni čas sa učenicima iz Belgije (Middenschol Kindsheid Jesu in Hasselt) tokom kojeg su razmenili svoja iskustva.
- slušali predavanje na temu „Zaštita životne sredine u Subotici“ koju je održao Žika Reh, šef Službe za zaštitu životne sredine i održivi razvoj iz Gradske uprave Subotica.
Iskolánk csatlakozott egy a klímaváltozással foglalkozó nemzetközi projekthez. Ebben a projektben több mint 2500000 diák, több mint 100 országból vesz részt, egy közös cél érdekében, hogy megakadályozzuk a klímaváltozást!
Képzeljetek el egy világot, ahol 6 kontinens fiataljai virtuálisan kapcsolódnak, és megpróbálják megoldani az egyik legfontosabb világméretű kihívást, a klímaváltozást. Október folyamán 6 és 22 év közötti diákok működnek együtt a klímaváltozással kapcsolatos témákban hat héten át: megfigyelik az okokat és a következményeket, megpróbálják megoldani a gondokat, és tenni szeretnének annak érdekében, hogy javuljon a helyzet. Céljuk a gondolkodásmód megváltoztatása!
Diákjaink:
- prezentációkat készítettek a klímaváltozás és fenntarthatóság témakörében
- interaktív órán vettek részt, eszmét és tapasztalatokat cserélve egy belga iskola diákjaival (Middenschol Kindsheid Jesu in Hasselt)
- meghallgattak egy előadást, a Környezetvédelem Szabadkán című témával kapcsolatban, amelyet Žika Reh, a Környezetvédelmi és Fenntartható Fejlődési Szolgálat vezetője, a szabadkai Városi Igazgatóság képviseletében tartott.