Breadcrumbs


Улогуј се
Dodeljene nagrade pobednicima foto – konkursa ,,Mi, drugari”

Naša škola organizovala je ove godine drugi foto - konkurs na temu ,,Mi, drugari”. Kao i prošle godine, svoje radove poslali su učenici naše škole, ali i učenici drugih škola. Na Međunarodni dan deteta organizovali smo priredbu i tom prilikom dodelili nagrade pobednicima foto – konkursa. Učenici naše škole ispunili su program svojim muzičkim i literarnim nastupima. Martin Rajković na gitari i Gabriela Redler na violini učinili su ove trenutke svečanijima, a Maša Praštalo i Melanija Rižanji pročitale su svoje radove o detinjstvu i prijateljstvu. Elena Novačić Neorčić recitovala je pesmu o školama bez nasilja.

Za kraj programa ostavljena je dodela nagrada. Tročlani žiri, koji su činili Mile Tasić, predsednik žirija, umetnik i likovni kritičar, Marica Ćirović, književnica i Slađana Saulić, fotografkinja, dobio je zadatak da dodeli nagrade u dve kategorije, za više i niže razrede. Kako je rekao predsednik žirija Mile Tasić, učestvovanje u foto – konkursu je već pobeda, a ohrabrio je učenike svih škola da i dalje fotografišu, ali da u tome odu i korak dalje, da fotografišu neobične trenutke, interesantne pojave u prirodi...

U kategoriji nižih razreda dodeljene su sledeće nagrade:                                                   

1. mesto: Anastastia Belančić, Tara Basarić, Milica Šever, učenice 4/a razreda OŠ ,,Jovan Mikić”

2. mesto: Mirna Minić, učenica 3/3 razreda OŠ ,,Ivan Goran Kovačić”

3. mesto: Lea Lucia Šimić, učenica 3/3 razreda OŠ ,,Ivan Goran Kovačić”

U kategoriji viših razreda svojim fotografijama osvojili su

1. mesto: Ana Vajhand, učenica 8/a razreda OŠ ,,Matija Gubec”

2. mesto: Mina Petković, učenica razreda OŠ ,,Jovan Mikić”

3. mesto: Sara Lalić, učenica 5. razreda OŠ ,,Jovan Mikić”

Čestitamo nagrađenima i sve učenike pozivamo da šalju svoje fotografije i sledeće godine!