Osnovna škola ''Ivan Goran Kovačić'' danas je otvorila svoja vrata đacima prvacima. Uz prigodnu svečanost, škola je dočekala 61 prvaka. Oni su raspoređeni u dva odeljenja na srpskom nastavnom jeziku i u jedno odeljenje na mađarskom nastavnom jeziku.

Roditelje i učenike pozdravio je direktor škole, Nenad Mirkov, kao i učiteljice, koje su nakon svečanog prijema održale prvi čas sa đacima u njihovim učionicama.

Da bi prvi dan u školi protekao još lepše, svoju podršku u vidu poklon paketića pružili su grad Subotica i Mađarski nacionalni savet.

U sklopu škole od samog početka nastave radiće i produženi boravak u kome će učenici nakon nastave moći korisno i kreativno provoditi svoje vreme uz stručnu pomoć učiteljice.

Untitled