Breadcrumbs


Login Form


Dečja nedelja 2017.g.

 

 

Gyerekhét az iskolánkban – felsősök

     Minden év október első napjaiban veszi kezdetét a gyerekhét. Tanulóinknak az idén is számos lehetőségük volt arra, hogy különböző aktivitásokon vegyenek részt, melyeket a Diákparlament képviselői állítottak össze, és a tanárok szervezték meg a megvalósításukat.
     A gyerekhét első napján az 5. és 6. osztályosok az iskolában karatebemutatón vettek részt, és egyben ki is próbálhatták ezt a sportot. A 7. és 8. osztályosoknak időutazásban volt részük, Szabadka különféle nevezetességeit, emlékműveit, történelmi épületeit tekinthették meg, valamint a város híres személyiségeiről is hallhattak rövid ismertetőket tanáraik előadásában. A második napon a diákok ellátogathattak a Békovai repülőtérre. Megismerkedtek a repülőkkel és a repüléssel kapcsolatos érdekességekkel, sőt bele is ülhettek a különböző légi járművekbe. Akik nem vettek részt a kiránduláson, az iskolában filmet nézhettek, és egyéb sportaktivitásokon vehettek részt. A gyerekhét harmadik napján a diákok az iskolai órák után a Kiserdőben töltötték az idejüket, futottak, fociztak és egyéb sportaktivitásokon vettek részt. A negyedik napon a diákok esélyt kaptak arra, hogy órát tartsanak fiatalabb társaiknak. Bárkinek megvolt a lehetősége, hogy egy-két iskolai órára tanár vagy tanítónő válhasson belőle. A gyermekhét utolsó napján, pénteken, a diákok vásárt tartottak, valamint a hét során taneszközöket gyűjtöttek a Žarko Zrenjanin Általános Iskola tanulóinak. A szép szavak fája is megtelt levelekkel és szebbnél szebb üzenetekkel.
     A 2017-es gyermekhét is tartalmasan telt el, dolgozatok és ellenőrzők nélkül, ami minden gyerek örömére vált.

 

8

9  10

11  12

13  14