Csütörtökön, tanítás után, az iskolaudvarban a földrajz-és magyartanárnő által megszervezett detektíves játékra gyülekeztünk. Leginkább a 8. osztályosok vettek részt, de néhány hetedikes tanuló is csatlakozott hozzánk. Csoportosan elindultunk a városba. Út közben megálltunk néhány nevezetes épületnél, amelyeknél a tanárok röviden elmesélték a hozzájuk kapcsolodó, fontos és hasznos tudnivalókat. Miután az összes állomást végigjártuk, csoportokra osztottak minket, és feladatlapokat adtak nekünk. A megoldásra fél órát kaptunk. A Hősök teréről mindenki szétszéledt, elkezdtük a játékot. Siettünk, mivel sok helyszínre kellett eljutnunk. Fel kellett ismernünk a képek alapján pár nevezetes helyet, lefényképezni őket, és kérdésekre kellett válaszolnunk. Nem volt nehéz dolgunk, mivel figyeltünk a tanárok útmutatására. A városban minden résztvevő izgatottan sietett a pontokhoz, és igyekeztek az első helyezést megszerezni. Végül mindenki beéért a végállomásra, ami a Peliván fagyizónál volt. Megkaptuk a megérdemelt jutalmunkat, és élményekkel gazdagodva, fáradtan fejeztük be az izgalmas játékot.

Bálint Beáta, Cibolya Stella és  Sótanyi Zsófia tudósítása

Történelem kicsit másképpen

Míg a városban a detektíves játék zajlott, addig a tanulók egy csoportja az iskolában megtartott műhelymunkán vett részt. Ezt iskolánk történelemtanárnői szervezték meg. A műhelymunkán szerb és magyar diákok egyaránt részt vettek, főként hetedikes és nyolcadik osztályosok. A téma az ősközösség volt. A délutáni programon ügyes rajzok és különleges, agyagból készült tárgyak születtek. A munkák ki vannak állítva az iskola dísztermében.

Bálint Beáta tudósítása